المپیاد آسیایی ریاضیات سنگاپور ساسمو

فرزند شما با شرکت در این رقابت با دانش آموزانی از سرتاسر آسیا در ریاضیات رقابت خواهد کرد

دانش آموز هندی برنده مدال طلا المپیاد ساسمو

در سال 2006 پروفسور Yeo Boon Wooi استاد برجسته آموزش ریاضی و عضو کمیته المپیاد ریاضی سنگاپور با همراهی دو تن از همکارانش،”المپیاد ریاضی مدارس سنگاپور و آسیا (SASMO) “را بنیان نهادند. این رقابت ‌ها از ۱۵۵ شرکت کننده محلی در سال 2006 به بیش از 30،000 شرکت‌کننده از 20 کشور آسیایی در سال 2018 گسترش یافته ‌است. تنها درکشور سنگاپور، بیش از 120 مدرسه در سال 2018 در رقابت‌های SASMO شرکت کرده‌اند و در حال حاضر این مسابقات یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین رقابت‌های ریاضی در سطح آسیا به حساب می‌آید. در سال(2019)، ایران به عنوان بیست و یکمین کشور آسیایی به این مسابقات پیوست و  از آن پس دانش آموزان مستعد ایرانی می توانند به راحتی با شرکت در این آزمون درکشور ایران با دانش آموزان علاقه مند بیست کشور دیگر به رقابت بپردازند.

این دوره مناسب چه دانش آموزانی است؟

این دوره آموزشی مناسب دانش آموزانی است که علاقه مندانه به حل مسائل ریاضیات می پردازند 

 

از کدام پایه تحصیلی امکان شرکت در این آزمون امکان پذیر است؟

از پایه دوم ابتدایی تا دوازهم امکان ثبت نام در آزمون وجود دارد،اما دوره آموزشی اندیشه ورزان از پایه دوم ابتدایی تا هفتم می باشد(تا این لحظه)

 

شرکت در دوره آموزشی و آزمون ساسمو چه تاثیری بر روند تحصیلی فرزند من دارد؟

دانش آموزانی که(دختر و پسر) از سنین پایین تر در المپیاد های جهانی شرکت می کنند علاوه بر جوایز و افتخارات این المپیاد ها از شانس های مدال آوری در المپیاد های سال های نهایی تحصیل در مدرسه هستند.

فرزند شما تجربه حضور در یک رقابت بین المللی را خواهد داشت و میتواند خود را با دانش اموزانی از ژاپن،چین،سنگاپور،کشور های عربی و بسیاری دیگر از کشور های پیشرو در آموزش در آسیا بسنجد.

علاوه بر آن دوره های آمادگی آزمون ساسمو بر استعداد ریاضی و محاسباتی دانش آموزان بسیار تاثیر گذار است،دانش آموزانی که در دوره های ساسمو شرکت می کنند نسبت به سایر هم کلاسی های خود در امور مربوط به ریاضیات و محاسبات در سطح بسیار بالاتری هستند.

آزمون و کلاس های آموزشی در چه تاریخی برگزار می شوند؟

آزمون در اردیبهشت ماه هر سال یکبار برگزار می گردد.

کلاس ها از مهر ماه آغاز می شود و تا فروردین ماه سال آینده ادامه دارد(هفته ای یک جلسه)

به دلیل کمبود مربی و ظرفیت کلاس ها پیش ثبت نام از تابستان هر سال انجام می شود

آزمون در چه کجا برگزار می گردد؟

آموزشگاه اندیشه ورزان به عنوان نماینده رسمی استان قزوین(از طرف موسسه اردوش) در ایران مسئول برگزاری آزمون در کل استان می باشد و هر سال آزمون در محل آموزشگاه (قزوین،ملاصدرا)برگزرا می گردد.

آزمون به چه زبانی است؟

آزمون به صورت ترجمه شده در اختیار دانش اموزانت قرار می گیرد.

جوایز المپیاد ساسمو چیست؟

مدال آوران طلا و نقره ساسمو جواز جواز شرکت در مسابقات نوجوانان آسیا  IJMO و SIMOC  را پیدا می کنند.که بالاترین سطح مسابقات ریاضی در کل آسیا است.

 40 % برتر  دانش آموزان در کل آسیا مدال و سرتیفیکت مدال دریافت خواهند کرد.

 

دانش آموزان برتر از هر پایه تحصیلی در مقاطع اول تا دوازدهم که بتوانند در مرحله اول مسابقات عملکرد مطلوبی را ارائه داده و در مرحله دوم  مدال طلا و یا نقره کسب نمایند و یا با شرکت در هر دو المپیاد ساسمو (ریاضی) و وندا (علوم) مدال طلا و یا نقره این مسابقات در مرحله نهایی کسب کنند, می توانند عضو آکادمی دانش آموزان برتر آسیا شوند و از مزایای آن بهره مند شوند که شامل بورس های مختلف تحصیلی و هدایای نقدی می باشد.

 

مدال های طلا ، نقره و برنز ساسمو

مدال ها ساسمو

هرم جوایز ساسمو

نمونه ای از سوالات ساسمو در پایه ششم

نمونه سوال ساسمو

نمونه ای دیگر از سوالات ساسمو در پایه دوم ابتدایی

دانش آموزی از مدرسه بین المللی بانکوک که برنده مدال برنز شده است

چگونه ثبت نام کنم؟

با پر کردن فرم زیر کارشناس های ما با شما تماس می گیرند و بعد از مشاوره و پاسخ به پرسش های شما در صورت تمایل ثبت نام فرزند شما را قطعی می کنند.این دوره از مهر ماه آغاز می شود اما به دلیل ظرفیت محدود عموما ثبت نام آن در تابستان تکمیل می گردد.

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
نام و نام خانوادگی دانش آموز
دوره انتخابی
دانش آموز باید کلاس اول ابتدایی را به پایان رسانده باشد.
الزامی نیست
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *