نمایش خلاق و تئاتر(قزوین)

این فقط بازیگری نیست ماجرای زندگیه

نمایش خلاق در قزوین

نمایش خلاق

بچه ها در حال اجرای نمایش هستند و لذت می برند،اما هم زمان اتفاقات دیگری نیز در حال رخ دادن است.

آن ها در حال انجام یک کار گروهی هستند،یا یکدیگر تعامل می کنند،حرکت می کنند و با ارتباط بین عضلات و مغز در آن ها بهبود می یابد.

بیان در آن ها روز به روز در حال بهبود است و راحت سخن می گویند.

در حالی که فکر می کنند شما آن ها را به یک کلاس شاد و مهیج اوردید و از شما تشکر می کنند شما نیز می دانید مهارت هایی در فرزندتان در حال رشد است که در آینده او بسیار حائز اهمیت است.

تمامی این اتفاقات جذاب در کلاس هیجان انگیز نمایش خلاق می افتد

نمایش خلاق چیست؟

نمایش خلاق در واقع یک بازی وانمودی است که در آن کودک نقش یک شخص، حیوان یا حتی یک موجود خیالی را بر عهده می‌گیرد. سناریویی را ایجاد می‌کند و آن را به شکلی خلاقانه ادامه می‌دهد. در این میان، کودک کارهای خاصی را انجام می‌دهد، مسئولیت‌هایی را بر عهده می‌گیرد و احساسات و نگرانی‌های خود را ابراز می‌کند. مثلاً آن‌ها خواباندن یک عروسک را تمرین می‌کنند یا یک دزد خیالی را دستگیر می‌کنند.

معمولاً کودکان این بازی را به صورت خودجوش انجام می‌دهند. در واقع این کار مانند تئاتر نیست که از قبل همه چیز را تدارک دیده باشید. بلکه شما می‌توانید با تهیه وسایل، پاسخگویی به سؤالات کودکان و فراهم کردن اشیا و مواد مورد نیازشان به آن‌ها کمک کنید. آنچه مهم است باز گذاشتن دست کودک برای داستان‌پردازی است.

نمایش خلاق به کودکان کمک می‌کند تا دنیای اطراف خود را بهتر درک کنند. آن‌ها همچنین از این طریق تعاملات اجتماعی را با دیگران تمرین می‌کنند. در واقع کودکان از طریق نمایش خلاق در یک محیط امن، برای حضور در اجتماع آماده می‌شوند. این گونه وقتی در آینده در وضعیت مشابهی قرار بگیرند، می‌توانند با آن مواجه شوند زیرا مهارت‌های لازم را در آن زمینه کسب کرده‌اند.

تمرین قرار گرفتن در موقعیت‌های مختلف با نمایش خلاق، به ایجاد احساس آرامش در آن‌ها کمک می‌کند. مثلاً اگر کودک شما در آستانه رفتن به پیش دبستانی است، می‌توانید پیش از رسیدن اولین روز مدرسه با کمک او نقش معلم و همکلاسی‌ها را بازی کنید تا از میزان استرس او کاسته شود.

شرکت در کلاس های نمایش خلاق چه تاثیری بر فرزندم دارد؟

بعضی افراد تصور می‌کنند نمایش خلاق فقط یک بازی برای گذراندن وقت است. اما در واقع این کار برای رشد کودک بسیار مهم است. کودکان از این طریق یاد می‌گیرند با دیگران ارتباط برقرار کنند و ایده‌های خود را به زبان بیاورند. نمایش خلاق در مدرسه، به کودک کمک می‌کند برای پیدا کردن راه حل، خارج از چهارچوب‌های معمول فکر کند و ایده‌های جدید ابداع کند.  

نمایش خلاق احتمال موفقیت فرزندان شما را در آینده افزایش می‌دهد و حتی گاهی در تعیین مسیر شغلی او نقش مهمی دارد. زمانی که بچه‌ها درگیر بازی خلاقانه هستند با چالش‌های جدیدی روبرو می‌شوند و از طریق آزمون و خطا یاد می‌گیرند متفاوت فکر کنند تا از پس این چالش‌ها بربیایند.

این کار نقش مهمی در رشد مهارت‌های ارتباطی کودکان نیز دارد. زمانی که آن‌ها با سایر همکلاسی‌هایشان نقش بازی می‌کنند، به هر نحوی باید ارتباط خود را حفظ کنند تا یک داستان کلی شکل بگیرد. آن‌ها برای رسیدن به این هدف باید نوبت گرفتن، گوش دادن و گفتگوی سازنده را بیاموزند. همچنین نمایش خلاق فرصت‌های زیادی را برای یادگیری تصمیم‌گیری و انتخاب بین گزینه‌های مختلف فراهم می‌کند. 

کودک شما باید تصمیم بگیرد که چه داستانی را تعریف کند یا نقش چه شخصیتی را ایفا کند. او باید به طور انتقادی به دنیای اطراف خود نگاه کند تا انتخاب کند که چه کسی باشد. قضاوت کند و با تخیل و کنجکاوی یک شخصیت را بسازد. بچه‌ها معمولاً در این زمینه از اطلاعات و دانش قبلی خود کمک می‌گیرند و آن را با تخیل خود ترکیب کرده و یک داستان نهایی را روایت می‌کنند.

تأثیر نمایش خلاق بر رشد خلاقیت کودکان

تخیل ابزار قدرتمندی برای زندگی است که با تمرین و تداوم تقویت می‌شود. یکی از راه‌های تقویت خلاقیت، انجام نمایش خلاق است. در دنیای پر از تکنولوژی، خیال‌پردازی بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا می‌کند و باید این روحیه را در کودکان زنده کرد.

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید، تشویق فرزندان‌تان هنگام نمایش است. هرگز بازی بچه‌ها را کنترل نکنید و به آن‌ها نگویید چه کاری انجام دهند، زیرا این کار خلاقیت را در آنها می‌کشد. در واقع کودکان عاشق تقلید از بزرگسالان یا شخصیت‌هایی هستند که آنها را تحسین می‌کنند و این عمل زمینه‌ای را فراهم می‌کند که در دنیای رویاپردازی‌های خود غرق شوند.

نمایش خلاق راهی مطمئن و سالم برای کشف دنیای اطراف است و در عین حال کودکان می‌توانند مهارت‌های عاطفی ضروری خود را از این طریق پرورش دهند. آن‌ها در این فرآیند وانمود می‌کنند فردی هستند که قبلا با او در تلوزیون، کتاب‌های داستان و اطرافشان آشنا شده‌اند. 

نمایش خلاق در مرکز دیزنی لند

تأثیر نمایش خلاق بر یادگیری کودک

هرچه کودکان رشد می‌کنند، تجربه آن‌ها نیز توسعه پیدا می‌کند و برداشت‌های جدیدی از والدین و دنیای اطراف به دست می‌آورند. تشویق کودکان به نمایش خلاق مهارت‌های حسی آن‌ها را توسعه می‌دهد و یادگیری آن‌ها را بهبود می‌بخشد. کودکان با تقلید نقش بزرگسالان، علایق و توانایی‌های خود را ارزیابی و درک می‌کنند.

علاوه بر این، به این شیوه مهارت‌های پیچیده مانند مذاکره، چانه زنی، ارزش گذاری نظرات و ایده‌های دیگران، برنامه‌ریزی و اجرای آن را یاد می‌گیرند. آن‌ها فرصتی برای معاشرت پیدا می‌کنند و مهارت‌هایی را که یاد گرفته‌اند، با هم ترکیب می‌کنند.

کودکان می‌توانند با نمایش‌بازی ساعت‌ها سرگرم یادگیری باشند. این بازی‌ها همچنین نقش مهمی در رشد عزت نفس آن‌ها دارند؛ زیرا هنگام مواجهه با یک موقعیت برای مدیریت آن تمرین کرده‌اند. کودکان از این طریق تاکتیک‌های جهان بیرونی را درک می‌کنند و یاد می‌گیرند که چگونه برای مواجهه با خطرات آماده شوند.

کلاس های ببراس چگونه است؟(تعداد جلسات،مکان و زمان برگزاری)

دانش آموزان در هر ترم 10 جلسه در کلاس های نمایش خلاق شرکت می کنند اندیشه ورزان برای برگزاری این دوره فضای ویژه ای دارد که به اتاق بازی مرکز معروف است این کلاس ها در محل آموزشگاه به آدرس قزوین ملاصدرا خیابان رجا اندیشه یکم مجتمع آموزشی اندیشه ورزان برگزار می گردد(در شیفت بعد از ظهر)هم چنین با توجه به گروه سنی یا چجنسیت دانش اموزان ساعت های تشکیل کلاس متفاوت می باشد.

چگونه ثبت نام کنم؟

با پر کردن فرم زیر کارشناس های ما با شما تماس می گیرند و بعد از مشاوره و پاسخ به پرسش های شما در صورت تمایل ثبت نام فرزند شما را قطعی می کنند

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
نام و نام خانوادگی دانش آموز
دوره انتخابی
الزامی نیست
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *