ریاضیات کانگورو

جشنواره ریاضیات کانگورو یکی از بزرگترین برنامه های ترویج ریاضیات در دنیاست که هر سال با هدف ارتقای درک ریاضی دانش آموزان برای لذت بردن از ریاضی در بیش از 100 کشور جهان برگزار می شود. همه ساله در سومین پنجشنبه ی ماه مارس بیشتر از 7میلیون دانش آموز در جهان به همراه معلمان و والدینشان این روز را جشن می گیرند و فعالیت های ریاضی متنوعی را برگزار می کنند. در واقع، روز ریاضیات کانگورو روز جشن گرفتن و آشتی با ریاضیات است.

رویداد کانگورو در قزوین

ریاضیات در سطحی جهانی

چالش ها و محتویات علمی مسئله های ریاضی کانگورو پیچیده نیست و پاسخ به آنها نیازمند آمادگی ویژه ای نیست. هدف کانگورو فعال کردن خلاقیت کودک برای حل مسئله است و این حل مسئله با بازی و در فضایی غیر رقابتی اتفاق می افتد. جشنواره ی کانگورو تنها برای دانش آموزان با استعداد ریاضی برگزار نمی شود بلکه در تلاش است تا فضایی را فراهم کند که تمام کودکان با هر میزان استعداد به یک اندازه با این مفهوم آشنا شوند که: ریاضی میتواند جالب، مفید و حتی سرگرم کننده باشد.

شرکت در دوره های ریاضیات کانگورو چه تاثیری بر فرزندم دارد؟

دانش آموزانی که با لذت ریاضیات آشنا شوند و ریاضیات را سرگرم کننده ببینند بسیار راحت تر و عمیق تر مفاهیم را درک می کنند،از آنجایی که تفکر ریاضیاتی در آینده تحصیلی بسیاری از داشن اموزان تاثیر گذار است چه بهتر است که آن ها با ریاضیات کانگورو به دنیای پر از رمز و راز ریاضی وارد شوند.

 

نمونه ای از سوالات ریاضیات کانگورو برای پایه اول و دوم دبستان

نمونه سوالات سال 2020 و 2018 پایه پنجم و ششم دبستان

نمونه سوال کانگورو پایه پنجم و ششم دبستان

شرکت در کلاس های ببراس چه تاثیری بر فرزندم دارد؟

دانش آموزانی که معماهای ببراس را حل می کنند بسیار سریع تر و با دقت بیشتری نسبت به دانش آموزان دیگر در به خصوص در مسائل مربوط به ریاضیات عمل می کنند.

اگر از دانش اموزان بپرسید کلاس ببراس چگونه است آن ها عموما حس بازی گونه ای به آن دارند.دانش آموزان به چشم یک رقابت هیجان انگیز و سرگرم کننده به ببراس نگاه می کنند اما در واقع در حال حل کردن مسائل پیچیده ریاضیات و رایانه ای هستند

دوره ببراس مقدمه ای بر المپیاد رایانه است،دانش آموزانی که از سنین کم تر در این دوره ها شرکت می کنند شانس دریافت مدال های المپیادی بیشتری دارند و آینده تحصیلی بسیار درخشانی دارند.

شرکت در یک چالش جهانی اعتماد به نفس آن ها را افزایش می دهد و هم زمان با پذیرفته شدن در مراحل آزمون جوایز و گواهی افتخار دریافت می کنند که موجبات موفقیت های اتی را برای آن ها فراهم می کند.

در بسیاری از مدارس آمریکا سال هاست دانش اموزان در رویداد کانگورو شرکت می کنند

رویداد ریاضیات کانگورو در دانشگاه تنسی آمریکا

رویداد ریاضیات کانگورو در دانشگاه تنسی آمریکا

مدرسه بین المللی ناتلی های انگلستان در رویداد کانگورو

کلاس های ببراس چگونه است؟(تعداد جلسات،مکان و زمان برگزاری)

دانش آموزان در هر ترم 10 جلسه در کلاس های کانگورو شرکت می کنند این کلاس ها در محل آموزشگاه به آدرس قزوین ملاصدرا خیابان رجا اندیشه یکم مجتمع آموزشی اندیشه ورزان برگزار می گردد(در شیفت بعد از ظهر)هم چنین با توجه به گروه سنی یا جنسیت دانش اموزان ساعت های تشکیل کلاس متفاوت می باشد.

چگونه ثبت نام کنم؟

با پر کردن فرم زیر کارشناس های ما با شما تماس میگیرند و بعد از مشاوره و پاسخ به پرسش های شما در صورت تمایل ثبت نام فرزند شما را قطعی می کنند

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
نام و نام خانوادگی دانش آموز
دوره انتخابی
دانش آموز باید کلاس اول ابتدایی را به پایان رسانده باشد.
الزامی نیست
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *